Ceramika Szlachetna NIKA s.c.

Szybki kontakt:

Tel/Fax
0048 75 732 18 28

Szukaj:

CERAMIKA SZLACHETNA NIKA jest małą rodzinną firmą, zatrudniającą około 10 osób. Istnieje ona od 2 października 1972 roku.

Firma od założenia charakteryzuje się swoistym, wyróżniającym stylem zdobienia własnych wyrobów ceramicznych. Ich wzory, kształty i zdobienia zyskały uznanie klientów w Polsce i innych krajach Europy.

Wyroby-rękodzieła firmy były wielokrotnie wystawiane i wyróżniane na krajowych i międzynarodowych Wystawach Rzemiosł Artystycznych.

Na początku firma produkowała szeroki asortyment wyrobów użytkowych i dekoracyjnych. Były to komplety do likierów, win i herbaty oraz wazony, amfory, dzbany, świeczniki i figurki.

Nieco później, w latach dziewięćdziesiątych wypróbowano i zastosowano w produkcji podobną technikę zdobienia modnymi wówczas szkliwami matowymi w różnych kolorach w połączeniu ze szkliwami zaciekowymi.

Kilka lat temu firma zmieniła profil produkcji wyrobów, dostosowując się do wymogów rynku i upodobań klientów.

Produkujemy ekologicznie czyste wyroby - rękodzieła, w atrakcyjnej cenie: doniczki, osłony, naczynia do kompozycji kwiatowych, wazony, misy, miseczki, świeczniki, kufle, serwetniki i dzwonki.

Wytwarzane wyroby są zdobione ręcznie z zastosowaniem wielu nowatorskich technik opracowanych w Zakładzie, na przykład: tworzenie unikalnych wzorów z masy lejnej, rzeźbienie, rytowanie, wycinanie i naklejanie elementów zdobniczych, malowanie pędzlami i szkliwami oraz przecieranie ich itp.

Jesteśmy wciąż otwarci na nowe wyzwania oraz propozycje współpracy.